Utanç verici görüntü!

Resmi kurumlarla aynı alanı paylaşan hurdacıların sebep olduğu çirkin görüntüler marka şehir iddiasında olan Şanlıurfa için utanç kaynağı oluyor.

Utanç verici görüntü!
  • 22-12-2016 10:41

Haber: Mehmet Kaması

Haliliye İlçesi Paşabağ Mahallesi sınırları içerisinde bulunan eski sanayi sitesinden arta kalan yıkıntılara yerleşen hurdacılar, Şanlıurfa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet Binası, Eyyübiye Belediyesi, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Sosyal Güvenlik Kurumu, Karacadağ Kalkınma Ajansı ve bir düğün salonun bulunduğu alanı paylaşıyor. Söz konusu devlet kurumlarının varlığına rağmen pislikten ve çöpten geçilmeyen alan Şanlıurfa’nın adeta utanç verici yüzü oldu.

Şehrin göbeğinde utandıran görüntüler

Şanlıurfa Eski Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba döneminde kentsel dönüşüm kapsamında yıkılan küçük sanayi sitesi, esnafının büyük bir kısmı Evren Sanayi Sitesine taşındı. Ancak birçok esnaf da ya yerinde kaldı ya da ara mahallelerde işyeri açarak mesleğini sürdürmeye devam etti. Evren Sanayi Sitesine taşınan esnaftan kalan yıkıntılara yerleşen hurdacı ve kağıt toplayıcılar, sebep olduğu çirkin görüntüye sebep oluyor.

Marka kent iddiası havada kaldı

Birçok resmi kurumun hemen yeni başında olan bu çirkin görüntüler marka kent olma iddiasında bulunan Şanlıurfalı siyasi ve bürokrat henüz bu görüntülerden bihaber olmalı ki böylesi bir iddiada bulunuyorlar. Bataklığa dönen çamurla birlikte etrafa yayılan pisliklerle karışan hurda atıkları çevreye büyük zarar veriyor. Yazın toz toprak olan bu pislik kışın ise çamur deryasını oluşturarak etrafa kötü koku ve pislik yayıyor.

Karşısında kamu kurumları bulunuyor

Söz konusu yerin hemen karşısında ise devlet kurumları bulunuyor. Şanlıurfa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet Binası, Eyyübiye Belediyesi, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Sosyal Güvenlik Kurumu, Karacadağ Kalkınma Ajansı ve bir düğün salonu bulunuyor. Bu resmi kurumlara rağmen çirkin görüntülerin oluşması kent adına utanç verici bir durumdur.

Vatandaş pisliğe tepkili

Devlet kurumlarına işlem yapmak için gelen vatandaşlar ise duruma oldukça tepkili. “Devlet kurumunun olduğu yerde böylesi kötü ve pis görüntülerin oluşması şehrimize yakışmıyor” diyen vatandaşlar ise, “Bu pislik kötü görüntü yaratıyor ve böylece şehrin görüntüsünü bozuyor. Eskiciler için belli bir yerin yapılmalı ve onların oraya taşınması ile buralar daha prestijli bir duruma getirilebilir.” diye ifade etti.

Yetkililer gereken çalışmayı yapmalıdır

Haliliye Belediyesi sınırları içerisinde bulunan ve sözde kentsel dönüşüm kapsamında daha güzel hale getirilecek olan alan uzun zamandır eskicilerin meskeni olmuş. Şehrin merkezinde olan yerde gelişi güzel bir şekilde bırakılan eski eşyalar çöpler pis koku da yapıyor. Çevreden geçen vatandaşlar ise yetkili kişilerin bir an önce bunları görüp gereken çalışmaları yapmaları gerektiğini söyledi. Buranın daha güzel bir hale getirilip daha prestijli bir hal alması sağlanması gerektiğini söyledi.   HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER