kadir evliyaoğlu
olay reklam sol
ufuklar koleji sol
Şanlıurfa
16 Temmuz, 2024, Salı
 • DOLAR
  33.05
 • EURO
  36.04
 • ALTIN
  2581.2
 • BIST
  11064.85
 • BTC
  64848.27$

Suçlu Vatandaş mı?

24 Temmuz 2023, Pazartesi 02:47

Sabah namazı sonrası içimden geçenleri yazdım lütfen dikkatle okuyun

Deprem yükünü azaltmak için yapmadığınız zam kalmadı motorlu taşıtlar vergisini 4 defaya çıkardınız mazota benzine yurt dışından gelen telefonlara yaptığınız zamların savunulabilir bir tarafı kalmadı.

Ve bizi deprem öldürmedi sizin yaptığınız zamlar yaşarken öldürecek hale geldi.

Ben de deprem bölgesindeyim depremden etkilendim dün sattığım arabaya neden 4 defa vergi vereyim.yılın yarısı başkasının bineceği araca neden ben ödeme yapayım?

sizin deprem bölgesini rahatlatma gibi bir derdiniz yok sizin derdiniz sadece günü kurtarmak. Zam yaparak ekonomiyi ben de düzeltirim önemli olan vatandaşa yüklenmeden ekonomiyi düzeltmektir.

Bu arada rahatsız olmasına rağmen size taraf olan makam sahipleri ses çıkarmaya korkuyorlar çünkü makam gider mevki gider. Çünkü bu partinin en alt kademesindekiler dahi parti ismini kullanarak rahat bir hayat yaşıyor her kapı kendisine açık istediği şekilde at oynatabiliyor.

Madem ekonomiyi düzelteceksiniz vatandaşa yüklenmek yerine resmi kurumlardaki saltanatlara son verme aklınıza gelmez mi?

Basit bir müdürün bile altına araba vermişsiniz basit bir sorumlunun altına bile kiralık araba vermişsiniz ve bu arabalarla çocuklarını okula bırakmaktan tutunda Pazar günü pikniğe gitmeye kadar hatta pikniğe gittiğinde bile 180 saat mesai alacak kadar ileriye giden sözde müdür ve şefleri görmez misiniz?

Emeklilik günü gelip günü geçtiği halde yeri rahat diye emekli olmayıp devlete yük olan yaşı 60-65 olan işçiyi memuru görmez misiniz?

Bu kadar atama bekleyen gencin hakkına girme DEGİLMİ bu?

Belediyelerin düzenlediği konserlere trilyonlar gidiyor bunlar israf değil mi?

Belediyelerde ihtiyaç olmadığı halde bu kadar işe alınan torpilli kişinin yükü israf değil midir?

Ben araştırılmasını isterim son yıllarda belediyelerde işe alınanlar kimlerin yakınları belediyelerde işçi alımını KPSS üzerinden yapmak adaletle yapmak aklımıza gelmez mi?

Lütfen beni yanlış anlamasınlar hepsi kardeşimiz ama söylemek zorundayım sizin bu kadar muhtara ödediğiniz maaş ve onlara yaptığınız muhtar evleri sizce Fuzuli değil mi?

ben şahsen 10 senedir muhtara uğramamışım mahallemd muhtar nerde bilmem muhtarla da işim olmuyor e-devlet'ten bütün işlerimi görüyorum madem iktisat istiyorsunuz aklı başında işler yapın vatandaşın dayanacak gücü kalmadı.

Sözde kiraya zam mı %25 ile sınırlandırdınız sizce bunu takan ev sahibi var mı veya bunu takan iş yeri sahibi var mı?

Şanlıurfada 10 binden aşağı artık ev yok.asgari ücretli veya 7500 alan emekli nasıl yaşasın bana cvb verebilen varmı?

Dost acı söyler sözümüz acı gelebilir ama sözün özeti şudur ki vatandaşın dayanabilecek gücü kalmadı fakat herkes başına gelecekleri tahmin ettiği için susmuş boyun eğmiş veya boyun eğdirilmiş olacakları bekliyor.

Bakın ben emekli olmadan önce yellehciler dedim doğruyu konuştum diye TV programım bitti. Ve şu anki mevcut belediye başkanının talimatıyla cuma namazlarına beni bırakmazdı ben perşembe gününden resmi izin yapıp cuma namazına giderdim belgeleri elimdedir dolayısıyla insanlar konuşmaya korkuyor.

Benim buradan yine cumhurbaşkanıma çağırımdır:sizi kandırıyorlar çevrenizdekiler sizi yanıltıyorlar vatandaş bu gidişattan razı değil sayın cumhurbaşkanım..

Konuşması gereken sivil toplum kuruluşları başkanları bile susmuşlar hakikati gerçeği konuşmak yerine susmayı tercih etmişler oysa sivil toplum kuruluşları devletlerin bel kemiği ve vatandaşın aynasıdır

Aile yapısı ve gençliğin geldiği noktayıda başka bir gün yazacağım. 

Ben vatanımı bayragımı ölümüne seven biriyim. Ülkemin feraha çıkması ve 81 milyonun kardeşce yaşaması için gerekirse canımı veririm. 

Bunları yazmama kimse kızmamalı çünkü Dost acı söyler ama doğruyu söyler.

 

Bu da böyle biline.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Facebook Yorum