kadir evliyaoğlu
olay reklam sol
ufuklar koleji sol
Şanlıurfa
16 Temmuz, 2024, Salı
 • DOLAR
  33.06
 • EURO
  36.05
 • ALTIN
  2576.1
 • BIST
  11064.85
 • BTC
  64705.311$

Buğday fiyatı artmadı?

22 Haziran 2024, Cumartesi 14:34
Buğday fiyatı artmadı?

Buğdayın fiyatı artmadı, hatta fabrikalarda un fiyatları düşüşe bile geçti, bunu bizzat fabrika yetkililerinden dinledim, işçi ücretleri de artmadı, durup dururken ekmeğin fiyatı neden arttı. .

Vurgunculuğu önlemenin tek bir yolu vardır. Belediyeler bir çok yerlerde ekmek fabrikası açmalı ve halkın ekmek ihtiyacını gidermelidir. Hz. Yusuf Devleti devreye koymasaydı halk büyük bir kıtlık yaşayacaktı. Aslında bütün asli ihtiyaçların temin edilmesinde devletin mutlaka piyasayı başı boş bırakmaması ve kontrol kontrol etmesi lazımdır.

Ekmeğe yapılan zam birçok sektöründe zam yapmasını tetikler.

Belediyeler bu ekmek zammını nasıl kabul etti onu da anlamış değilim, onunda açıklamasını yetkililer yapsınlar da görelim.

Günümüzde bir çok insan kısa sürede daha zengin olmayı amaçlıyor. Gözünü zirveye dikmiş, aşağıya bakmak bile istemiyor. Şahsi menfa atını ön planda tutup, başkasına zarar vermekten çekinmiyor.

Çünkü; İmanın zafiyeti ve ahlakın bozulması insandaki fiili de tetikliyor.

İdareciler denetim ve görevlerini tam yapmazlarsa, dar gelirli insanlar perişan olur.

Halkımız için ekmek çok önemli ve sofraların vazgeçilmezidir. İnsanlarımızın bir kısmı yemekten çok ekmek yemektedir. Fakir fukaranın ekmeğine göz dikenleri ve tedbir almayanları Allah' a havale ediyorum.

Haydi kalın sağlıcakla.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Facebook Yorum