kadir evliyaoğlu
olay reklam sol
ufuklar koleji sol
Şanlıurfa
15 Temmuz, 2024, Pazartesi
 • DOLAR
  33.08
 • EURO
  36.07
 • ALTIN
  2559.8
 • BIST
  11064.85
 • BTC
  61245.97$
Ufuklar

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın talimatıyla hacı adaylarının Arafat’a intikali başladı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın talimatıyla hacı adaylarının Arafat’a intikali başladı
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın talimatıyla, Mekke’de “2024 Hac Organizasyonu” kapsamında yaklaşık 85 bin Türk hacı adayının Arafat’a intikali başladı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın talimatıyla, Mekke’de “2024 Hac Organizasyonu” kapsamında yaklaşık 85 bin Türk hacı adayının Arafat’a intikali başladı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı “2024 Hac Organizasyonu” kapsamında Mekke’deki “Aziziye 1, 2, 3, Şişe ve Merkeziye” bölgelerindeki servis ekip başkanlarına çevrim içi bağlanarak, saat 16.00 itibariyle hacı adaylarının Arafat’a taşınması talimatını verdi.

Bağlantı sırasında, tüm hacı adaylarının Arafat’a sağlıklı bir şekilde varmasını Cenabıhak’tan niyaz eden Başkan Erbaş, “Peygamber Efendimizin (s.a.s.) ifade buyurduğu gibi; ‘Hac Arafat’tır.’ Arafat hac organizasyonumuzun dönüm noktasıdır. Dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanlığının hac organizasyonunun Arafat’ta en güzel bir şekilde tamamlanması ve bütün hacılarımızın eksiksiz, problemsiz bir şekilde Arafat’a çıkarılması hem bizim hem organizasyonumuz ve hem de hacılarımız açısından çok önem arz etmektedir. Bütün hocalarımıza kolaylıklar diliyorum.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın Talimatıyla Hacı Adaylarının Arafat’a Intikali Başladı-1

Hastalar Arafat’taki Sahra Hastanesine taşınacak

Diyanet Mekke Hastanesinde yatan hastaların Arafat’taki sahra hastanesine intikallerini de başlatan Başkan Erbaş, “Bütün hocalarımızın ve hacılarımızın Arafat intikalini en güzel bir şekilde problemsiz bir şekilde yapmalarını Cenabıhak’tan niyaz ediyor ve hepinizi tekrar en kalbi hürmet ve muhabbetlerimle selamlıyorum. Allah yar yardımcınız olsun inşallah. İntikalimizi başlatalım. Rabbim hayırlı, uğurlu eylesin.”

Hacı adaylarının görevleri

Başkan Erbaş’ın talimatı sonrası Türk hacı adayları, Arafat’a intikal ettirilmeye başlandı. Bu akşam hacı adayları Arafat’a çıkıp geceyi dua ve ibadetle geçirecek. Sabah namazını Arafat’ta cemaatle kılıp ardından Fetva ve İrşat Ekibinin Arafat için özel hazırladığı irşat programını takip edecekler. İrşat çadırında icra edilecek program tüm çadırlara merkezi ses sistemiyle ulaştırılacak.

Kaynak:Diyanet haber

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!