kadir evliyaoğlu
olay reklam sol
ufuklar koleji sol
Şanlıurfa
29 Mayıs, 2024, Çarşamba
 • DOLAR
  32.23
 • EURO
  35.00
 • ALTIN
  2439.1
 • BIST
  10677.49
 • BTC
  68547.859$
Ufuklar

Belediyelerde vahim tablo! Ceylanpınar’da gelir-gider açıklandı

Belediyelerde vahim tablo! Ceylanpınar’da gelir-gider açıklandı
Şanlıurfa Ceylanpınar ilçe Belediye Eş Başkanı Uğur Kahraman ve Eş Başkan Rahşan Yazar, belediyenin gelir gider tablosunu açıkladı.

Göreve başlayan Ceylanpınar Belediye Eş Başkanı Uğur Kahraman ve Eş Başkan Rahşan Yazar, ilçe belediyesinin gelir gider tablosunu vatandaşlarla paylaştı. Belediye bünyesinde çalışan memur, sözleşmeli ve diğer personellerin toplam giderlerinin 19 milyon 478 bin 942 TL olduğunu belirten Ceylanpınar Belediye Eş Başkanı Uğur Kahraman, İller Bankasından gelen gelirin ise 17 milyon 613 bin 33 TL olduğunu açıkladı. Belediyenin gelirinin, giderlere yetmediğini aktaran Ceylanpınar Belediye Eş Başkanı Uğur Kahraman, belediyenin hiçbir şekilde farklı bir gelir kaynağının da söz konusu olmadığını vurguladı.

KAHRAMAN: 1 MİLYON 865 BİN TL AÇIĞIMIZ BULUNMAKTA

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kahraman, “Biz halkımızı sevgi ve saygıyla selamlıyoruz. Doğrudur 2-3 gündür başladık görevi devraldık. Biraz mali bilgilerle ilgili halkımızı aydınlatmak istiyoruz. İller Bankasından gelen 17 milyon 613 bin 33 TL gibi bir gelir söz konusu. Yalnız belediye bünyesinde çalışan memurların sözleşmeli memurların ve diğer personellerin toplam gideri 19 milyon 478 bin 942 bin TL olarak karşımıza çıkıyor. Böyle bir tabloda da yaklaşık 1 milyon 865 bin TL bir açığımız bulunmakta. Şu an da belediyenin geliri giderlere yetmemekte ve belediyemizin de hiçbir şekilde farklı bir gelir kaynağı da söz konusu değil. Önümüzdeki süreçte tabii ki bu durumu düzeltmek için çalışmalarımız olacak, herhangi bir öz gelirimizde olmadığından şu aşamada hizmete sorun ve sıkıntı yaşamaktayız. Bunları düzeltmek için hep birlikte eş başkanlarımızla diğer bütün arkadaşlarımızla birlikte üzerinde duracağız teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

ceylanpinar1.webp

YAZAR: CEYLANPINAR BELEDİYESİNİN KENDİ ÖZ KAYNAĞI YOK

Ceylanpınar Belediye Eş Başkanı Rahşan Yazar ise şunları dile getirdi:

“Ben de Ceylanpınar halkını sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Uğur başkanımızın belirttiği bu gelir gider tablosu şu anda nisan ayı için geçerli ve bize gelen ödenek belirttiği gibi 17 milyon 613 bin ve bu ödeneğin hepsi işçi maaşlarına gidiyor. Yani şehre hizmet etmek için elimizde hiçbir şey kalmıyor. Çünkü Ceylanpınar Belediyesinin kendi öz kaynağı da yok.

Çalıştırabileceği bir atölyesi fabrika gibi şirket gibi herhangi bir şey yok gelen bir gelir yok ve bu şubat ayından itibaren de zaten bütün işçilere bütün çalışanlara yüzde 200 oranında bir zam yapılmış. Bu tabii ki belediyenin çalışma alanını tamamıyla imkânsız hale getiriyor.

Bu nedenle biz bu konuda belli çalışmalar yapacağız ki belediyeye acil olan şehre acil olan ihtiyaçları karşılayabilelim ve bu ihtiyaçlar için gerekli olan işlemleri yapabilmek için çalışmalarımıza şimdiden başladık. Örneğin biz dün Uğur başkanla beraber araçları kontrol etmeye gittik ve araçların yüzde 95'inin bunu abartısız söylüyorum yüzde 95'inin atıl olduğunu çalışmadığını ve hiçbir işe yaramadıklarını gördük. Mesela bu araçları ayağa kaldırabilmek için bile bir maliyet gerekiyor bize bu nedenle bu çalışmaları yapmak için işe hızla başladığımızı halkımıza duyurmak istiyoruz. Bunu yapmamın sebebini de halkımıza anlatmak istedik.

ysd yatay

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!

ay ışığı