Şanlıurfalılar teröre karşı yürüdü

Şanlıurfalı vatandaşlar ve STK’lar terör saldırılarını protesto etmek için Abide Kavşağı’ndan başlayarak Rabia Meydanı’ına kadar yürüyerek basın açıklaması yaptı.

Şanlıurfalılar teröre karşı yürüdü

10 Aralık Cumartesi günü terör örgütü TAK tarafından Beşiktaş Vodafone Arena yakınlarında biri canlı bomba diğeri de bombalı araç olmak üzere 2 saldırı gerçekleştirilmişti. Yaşanan terör saldırısında 44 kişi şehit olmuş, yüzlerce kişi ise yaralanmıştı. Yaşanan menfur terör saldırısına tepkiler tüm yurtta devam ederken, teröre bir tepki de Şanlıurfa’dan geldi. Abide Kavşağı civarında toplanan binlerce kişi Rabia Meydanı’na kadar ellerinde dev bayraklarla yürüdü. Meydanda toplanan kalabalık tekbirlerle ve sloganlarla teröre lanet yağdırdı. Şanlıurfa’da bulunan sivil toplum kuruluşlarının öncülük ettiği yürüyüş sonunda ortak bir basın açıklaması da yapıldı.

Rabia Meydanı’nda toplanan binlerce vatandaş adına basın açıklamasını okuyan El Birliği Derneği Başkanı ve Eyyübiye Belediyesi Meclis Üyesi Handan Karataş, “Taşeronları FETÖ, DEAŞ, DHKP-C ve bu son saldırıyı yapan PKK gibi içimizdeki hainleri ile bize ders vermeye, bizleri tekrar eski Türkiye’ye döndürmeye, dahası ülkemizi Suriye, Irak gibi parçalamaya çalıştıklarının farkındayız.” dedi.

Rabia Meydanı’nda toplanan binlerce vatandaş adına basın açıklamasını okuyan El Birliği Derneği Başkanı ve Eyyübiye Belediyesi Meclis Üyesi Handan Karataş, terör örgütlerinin emperyalist güçlerin taşeronları olduğunu ifade etti.

Karataş, “10 Aralık Cumartesi gecesi İstanbul Beşiktaş’ta hain, satılmış, taşeronlar bir kez daha alçak yüzlerini göstererek hayasızca gerçekleştirdikleri terör saldırısı ile gencecik fidanlarımızı, yiğitlerimizi ve çevik kuvvet polislerimizi şehit etmişlerdir. Bu alçak terör saldırısını Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları olarak şiddetle, nefretle kınıyoruz. PKK terör örgütünün üstlenmiş olduğu 36 polisimiz ve 8 sivilimizin şehit olduğu saldırıyı kınamak, teröre lanet okumak, polisimizin, devletimizin yanında olduğumuzu bütün dünyaya haykırmak üzere burada toplanmış bulunmaktayız. Şehit olan çevik kuvvet polislerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabırlar, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz.” dedi.

“Ey terörle beslenen zavallılar, siz hain saldırılarınıza devam ettikçe biz saflarımızı daha da sıklaştıracağız.” diyen Karataş, “Şimdi devletimizin yanında, terör örgütlerinin işbirlikçilerinin, azmettiricilerinin ve destekçilerinin karşısında bir olma, biz olma zamanıdır. Terör örgütünün menşei teröristin kimliği, eylemlerinin niteliği ve hedefi ne olursa olsun terör ortak düşmanımızdır ve bu millete rağmen kirli amaçlarına ulaşamayacaklardır. Yeniden kadim medeniyet değerleri ile buluşan Yeni Türkiye kendi kararlarını kendi almaya başlamış ve küresel rolünü kendi belirlemiştir. Biçtikleri uşak rolünü oynamayı reddeden Türkiye, emperyal küresel güçleri rahatsız etmiştir. Bu nedenle de taşeronlar FETÖ, DEAŞ, DHKP-C ve bu son saldırıyı yapan PKK gibi içimizdeki hainleri ile bize ders vermeye, bizleri tekrar eski Türkiye’ye döndürmeye dahası ülkemizi Suriye, Irak gibi parçalamaya çalıştıklarının farkındayız.” diye konuştu.

Bunlar sadece taşeron örgütlerdir

Handan Karataş, “Ey bu ümmetin onurlu evlatları, bu terör örgütleri sadece taşeron örgütlerdir. Bunlar şer odaklarının kullandığı maşalardan başka bir şey değildir. Bu olayın arkasında da bize dost görünüp sürekli düşmanlık yapan, bizi her daim arkamızdan vuran ABD, İsrail, Avrupa Birliği, Rusya kısacası bütün Haçlı siyonist ittifakı vardır. Bunlar bize düşmanlığı neden yapıyorlar? Bunlar geçmişte İslam’ın izzeti önünde diz çöktüler. Bugün geçmişin intikamını bizden almak istiyorlar. Bunlar 40 yıldır terör örgütleriyle bizleri terbiye etmeye ve köşeye sıkıştırmaya çalışıyorlar. 40 yıldır başaramadıklarını 15 Temmuz darbe gecesinde TSK’nın içine sızmış, üzerinde üniforma bulunan alçak teröristlerle de denediler. Tanklarımızla, toplarımızla, jetlerimizle bize diz çöktürmeye çalıştılar ama beceremediler. İradesini yok etmeye çalıştıkları Anadolu kardeşlik irfanı önünde bir kez daha onlar diz çöktüler.” ifadelerini kullandı

‘Bizi ekonomik tuzaklarla ezmeye çalışıyorlar’

Batının Türkiye’yi ekonomik tuzaklarla ezdiğini söyleyen Karataş, “Görüyorsunuz ki, son zamanlarda bizleri ekonomik tuzaklarla ezmeye çalıştılar. Baktılar halkımız devletine, milletine, yönetcilerine sahip çıkıyor, asla bunlara boyun eğmiyor, alçak emelleri için tekrar terörü devreye soktular. Şunu herkes bilmelidir ki, artık eski Türkiye yok, ismimiz ne olursa olsun, nerede nasıl saldırırsanız saldırın size asla boyun eğmeyeceğiz.

Karataş: Bizler biriz, beraberiz ve kardeşiz

“Bunlar bizi Türk, Kürt, Arap, Çerkez, Alevi, Sünni olarak bölmeye, parçalamaya çalışıyorlar. Bizler biriz, beraberiz ve kardeşiz.” diye ifade eden Karataş, sözlerini şçyle sürdürdü: “Ey Anadolu’nun Mezopotamya’nın hakşinas evlatları, kardeşler olarak bir araya gelip, bunların sahtekarlıklarını haykıralım. Biz sessiz kaldıkça birçok Müslüman beldesinde Müslümanlara zulüm ediyorlar. İşte Halep’te de insanlık kökten yok edilmeye çalışılmakta olduğunu görüyoruz. Zalim düzenin devamı için terörü paravan olarak kullanan emperyalist devletler bu zulmü bizzat yönetmektedirler. Ortadaki durumu tüm kamuoyu ve dünya görmektedir. Can pazarının yaşandığı Halep’te insanlık direniyor. Bizler de onların yanında yardımlarımızla, dualarımızla yer almak zorundayız. Bu vahşete dur demeliyiz. Türkiye’nin bu dirilişi  yeniden şahlanışı sürecinde Şanlıurfa Sivil Toplum Platformu olarak bu süreçte yeni Türkiye’nin mevcut sistemle devam edemeyeceğini ve daha güçlü büyük bir mücadalede uyguladığı yeni strateji ile vatanımıza kast eden alçaklara bir an önce hesap sorulacağına güveniyor ve en sert şekilde cevap vermeyi arzuluyoruz. Ey halkımız saflarımızı sıklaştıralım, birbirimize daha çok kenetleniniz. Kardeşliğimizin sınırını coğrafyalar değil iman belirlemiştir. Senin bir elin Filistin, bir elin Bosno, bir elin Mısır, bir elin Çeçenistan’dır. Bir elin Arakan, bir elin Suriye’dir ve sen Anadolu’sun. Mazlumun sesi, ümmetin umudusun, artık uyan. Sen uyan ki Anadolu dirilsin, zalimlerin, hainlerin, alçakların oyunları bozulsun” dedi.HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET

EN ÇOK ÇALIŞAN ŞANLIURFA MİLLETVEKİLİ HANGİSİ