Günak sağ reklam

Şanlıurfa Müftüsü değişti!

Şanlıurfa İl Müftülüğüne İskenderun İlçe Müftüsü Mehmet Taştan atandı. 5 Yıldır Şanlıurfa'da görev yapan Müftü İhsan Açık ise, Sakarya İl Müftülüğüne atandı.

Şanlıurfa Müftüsü değişti!
  • 25-10-2018 08:29

Şanlıurfa İl Müftülüğüne İskenderun İlçe Müftüsü Mehmet Taştan atandı. 5 Yıldır Şanlıurfa'da görev yapan Müftü İhsan Açık ise, Sakarya İl Müftülüğüne atandı.

Cumhurbaşkanı kararları ile 3 ilin müftüleri görevden alındı, 5 ile yeni müftüler atandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarına göre, Çorum İl Müftüsü Ahmet Akın, Muğla İl Müftüsü Abdurrahman Koçak ve Kilis İl Müftüsü Mahmut Karatepe görevlerinden alındı.

Sakarya İl Müftülüğüne Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık, Muğla İl Müftülüğüne İbrahim Öcüt, Kilis İl Müftülüğüne Abdurrahman Şahin, Şanlıurfa İl Müftülüğüne Mehmet Taştan ve Kastamonu İl Müftülüğüne Ahmet Süzen getirildi.

Atamalar 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2 ve 3'üncü maddeleri uyarınca gerçekleştirildi.

 

Mehmet Taştan kimdir?

01/01/1963 tarihinde Adıyaman Merkez Kayatepe Köyünde dünyaya geldi. İlkokulu kendi köyünde 1974, orta ve lise öğrenimini 1981 yılında Adıyaman İmam-Hatip Lisesi’nde tamamladı. 31/08/1981 tarihinde Adıyaman İli Kâhta İlçesi Yapraklı Köyü Camii Aday İmam-Hatibi olarak açıktan atandı. 1982 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı. Yüksek Öğrenimini yapmak için 11/06/1982 tarihinde buradaki görevinden istifa etti. İlahiyat Fakültesi öğrencisi iken 11/06/1985 tarihinde İstanbul İli Kartal İlçesi Kaynarca Orta Camii İmam-Hatipliği’ne tekrar açıktan atandı. İlahiyat tahsili sırasında Mehmet Emin Saraç olmak üzere çeşitli hocalardan Tefsir ve Hadis dersleri aldı. Askerlik hizmetini kısa dönem olarak 31/07/1987- 04/11/1987 tarihleri arasında tamamladı. Askerlik dönüşü tekrar Kaynarca Orta Camii İmam-Hatiplik görevine yeniden başladı. Antalya Hacı Mehmet GEBİZLİ Eğitim Merkezi’nde, 21.08.1989–29/01/1990 tarihleri arasında Müftülük Hizmet Öncesi Eğitim Kursunu bitirdi. 17/03/1990 tarihinde Erzurum İli Karaçoban Stajyer İlçe Müftüsü olarak naklen atandı. 16/02/1994 Bayburt İli Demirözü İlçe Müftüsü, 16/08/1994 Adıyaman İli Tut İlçesi, 03/11/1998 Kahta İlçe Müftüsü, 04/10/2001 tarihinde Adıyaman Merkez İl Müftü Yardımcılığına, 01/09/2008 tarihinde Gölbaşı İlçe Müftülüğüne naklen atandı.Hatay İli İskenderun İlçe Müftülüğüne Naklen atanan Mehmet TAŞTAN 10.12.2013 tarihinde görevine başlamış olup, 25 Ekim 2018 tarihinde Şanlıurfa İl Müftülüğüne atandı.

Taştan, evli ve 5 çocuk babasıdır. Arapça ve İngilizce bilmektedir



HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER