Darbe kalıntısı yönetmelik değiştirilmeli

Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şubesi Başkanı İbrahim Coşkun, kılık-kıyafet konusunda sivil itaatsizliğin süreceği ve serbest kıyafet giyilmeye devam edileceği belirterek, darbe kalıntısı yönetmeliğin Milli Eğitim tarafından değiştirilmesini talep etti.

Darbe kalıntısı yönetmelik değiştirilmeli
  • 20-09-2017 12:17

HABER MERKEZİ

Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şubesi Başkanı İbrahim Coşkun 2013’te başlatılan sivil itaatsizlik konusunda açıklama yaptı.Coşkun yaptığı açıklamada, kişi özgürlüklerine boyunduruk takan darbe ürünü kılık-kıyafet yönetmeliğinin değiştirilmesini talep etti. Bu talepleri yerine gelene kadar sivil itaatsizliğin devam edeceğini ifade eden Coşkun, milletin değerlerine aykırı olmamak kaydıyla serbest kıyafetler seçeceklerini kaydetti.

Coşkun yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Eğitim-Bir-Sen Genel Yönetim Kurulu, 15 Mart 2013 tarihinde hayata geçirdiğimiz sivil itaatsizliğin bütün hedeflerini gerçekleştirmek üzere, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetlerine Dair Yönetmelik’in 5. maddesinde hâlâ hükmünü sürdüren sınırlama ve yasaklara son verilmesi yönünde düzenleme yapılmasını sağlamak için 14 Eylül 2017 tarihinden itibaren kamu görevlilerinin, kamu hizmetlerini söz konusu yönetmelikteki sınırlama ve yasaklara uymaksızın, toplumun değerlerine, genel kabul görmüş kılık-kıyafet şekillerine uygun olmak şartıyla belirleyecekleri kılık-kıyafetle yerine getirmelerine karar vermiştir.Darbe kalıntısı, demokrasiye ve insan haklarına aykırı, insanların kişisel özgürlüklerine boyunduruk takan kılık-kıyafet yönetmeliğinin kaldırılması için başlattığımız sivil itaatsizlik eylemi, talebimiz karşılanıncaya kadar devam edecektir.Kılık-kıyafet özgürlüğünün darbe kalıntısı yönetmeliğin boyunduruğundan kurtarılması konusunda Millî Eğitim Bakanlığı’na da önemli bir görev düşmektedir. Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatı ile bağlı tüm kurum ve kuruluşlarda görev yapanlar, mesai saatleri içinde ve resmi görevlerinin ifasında, mevcut yönetmelik hükümlerine bağlı kalmaksızın, milletimizin değerlerine aykırı olmamak kaydıyla kılık-kıyafetlerini serbestçe seçebilmelidir.”

 


 

 HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER