BEYAZGÜL

Bağımlılıktan kurtulma semineri verildi

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Yenişehir Gençlik Merkezi Müdürü Hamit Derman’ın daveti üzerine Şanlıurfa Yeşilay Şube Başkanı Muharrem Çelik tarafından Yenişehir Gençlik Merkezi’ndeki gönüllü gençlere zararlı alışkanlıklar hakkında seminer verildi.

Bağımlılıktan kurtulma semineri verildi

Şanlıurfa Yeşilay Şube Başkanı Muharrem Çelik,  her türlü bağımlılığa karşı mücadele etmeye çalışan Yeşilay’ın faaliyetleri ve amaçları hakkında bilgi verdi.

Yeşilay’ın köklü geçmişiyle sadece madde bağımlığı ve sigarayla değil, hızla gelişen dünyada ortaya çıkan yeni zararlı bağımlılıklarla da mücadele ettiğini belirten Şanlıurfa Yeşilay Şube Başkanı Muharrem Çelik , Yeşilay’ın kuruluşundan bahsederek, "Bundan 95 yıl önce memleketimizin ve milletimizin zor günlerinde neslin bekasını ve milletin istikbalini dert edinmiş ilim ve irfan sahiplerinin el ele vererek kurduğu Türkiye Yeşilay Cemiyeti, bugün ülke sathına yayılmış gönülleri ve teşkilatı ile tüzüğünde belirtilen amaçlar doğrultusunda insanlarımızı her türlü zararlı alışkanlık ve bağımlılıktan korumak gençlik ve toplumumuzu daha sağlıklı ve üretken hale getirmek için gayretlerini ve mücadelesini sürdürmektedir.” dedi.

 

Çelik, “Yeşilay fertlerin ve milletlerin bedenen ve ahlaken çökmesine neden olan bütün kötülüklerle mücadele etmeye çalışıyoruz. Alkolle mücadele amacıyla 5 Mart 1920’de Hilal-i Ahdar adıyla kurulan ilerleyen zamanlarda bu mücadeleyi sigara uyuşturucu madde, teknoloji ve kumar bağımlılığı ekleyen Yeşilay, asırlık geçmişinden güç alarak toplum sağlığı için sorumluluklarının bilinciyle faaliyetlerini sürdürmektedir.” diye konuştu. 

 

Yeşilay olarak birinci amacın kötülüğün meydana gelmeden engellenmesi olduğunu vurgulayan Çelik, “Bunun için de en büyük imkanımız durumdan şikayetçi olan ve faaliyete geçmek isteyen birçok insanımızın varlığıdır. Her türlü bağımlılığı ortadan kaldırmak için eğitimlere önem veriyoruz. geleceklerine sahip çıkan sağlıklı bir neslin yetişmesini hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Yenişehir Gençlik Merkezi Müdürü  Hamit Derman ise seminer hakkında şöyle konuştu: “Şanlıurfa Yeşilay Şube Başkanı Muharrem Çelik hocamız tarafından  madde, zararlı alışkanlıklar ve bunları önleme  yöntemleri  hakkında  gençlik merkezimizde  seminer düzenledik. Son zamanlarda gençlik için önemli bir tehdit durumuna gelen uyuşturucu madde ve zararlı alışkanlıklar konusunda gençlik merkezimizin gönüllü gençlerini bilgilendirdik. Bu tür çalışmalarımız devam edecek. Bu konuda gençlerimizi bilgilendirerek tehlikenin önlenmesi konusunda farkındalık oluşturmak  görevlerimiz arasında.”

 

 

 

 


Editör:

HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER