AGD, ödüllü yarışmaya davet etti

Gençlere Peygamberimizi (sav) daha fazla anlatmak ve farkındalık oluşturmak için Şanlıurfa Anadolu Gençlik Derneği tarafından ortaokulları ve liseleri kapsayacak ödüllü yarışma düzenlenecek.

AGD, ödüllü yarışmaya davet etti

Haber: Murat Doğan

Şanlıurfa Anadolu Gençlik Derneği günümüz 21. yüzyılında çocukların peygamber efendimiz (sav) hayatını daha fazla tanıtmak ve içindeki İslam şuurunu daha da yükseltmek ona bağlı bir nesil yetiştirmek adına Ortaokul ve Lise öğrencileri için yarışma düzenleyecek. Şanlıurfa Gençlik Derneği ve Türkiye genel merkezi olarak Peygamber Efendimizin hayatını konu edinen “Peygamberimizin izinde” ödüllü yarışmaya Ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencileri katılabiliyor.

Ortaokul ve lise öğrencileri bu alanda yaptıkları projeleri yarışma gününde sergileyecek. En iyilerin ödüllendirileceği yarışmada il genelinde birinci seçilen proje Türkiye genelinde yapılan yarışmaya katılmaya hak kazanacak. Şanlıurfa’da yapılacak olan yarışmada birinci gelen projeye tam Cumhuriyet altını ikinci gelen projeye yarım Cumhuriyet altını, üçüncü gelen projeye de çeyrek altın hediye edilecek. 17 Aralıkta Düzenlenecek olan yarışmada ödülleri kazanan öğrencilere Mekke’nin Fethi geleneksel kutlamasında verilecektir.  

Konu ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapan Şanlıurfa Anadolu Gençlik Derneği Şube başkanı Fevzi Çelik, amaçlarının “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır” düşüncesi ile insanlığa ve gençliğe faydalı olmaya çalışmaları olduğunu dile getirdi. 

 “Peygamberimizin hayatını anlatan yarışma düzenleyeceğiz’

“Anadolu Gençlik olarak “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır” düşüncesi ile hareket ediyoruz.” diyen Şanlıurfa Anadolu Gençlik Derneği Şube Başkanı Fevzi Çelik, “Dolayısı ile biz zulmün yerini adaletin, kötülüğün yerine doğruluğu, yanlışın yerine doğruluğu talep ediyoruz, bu amaçla çalışıyoruz. Şanlıurfa Gençlik Derneği olarak ve Türkiye genel merkezi olarak Peygamber Efendimizin hayatını konu edinen ”Peygamberimizin izinde” yarışmasını düzenleyeceğiz. Şu anda bizim kardeş olarak yaşamamızı sağlayan ve tek ortak değerimiz olan peygamberimizin en iyi şekilde bilinmesi yaşanması ve diğer insanlara öğretilmesidir.” dedi.

‘İstiyoruz ki bütün öğrencilerimiz katılsın’

“Kendilerine şu ana kadar peygamberimiz sadece doğum ve vefat tarihlerini ezberletmiştir” diyen Fevzi Çelik, “Biz Anadolu Gençlik olarak peygamber efendimizin hayatını kronolojik tarih hayatı ötesinde ne yaptı, nasıl yaşadı, insanlara neler getirdi bununla ne yapmak istedi. düşüncesini vermek amacı ile böyle bir yarış düzenliyoruz. Hem Ortaokullara hem de liselilere ayrı ayrı yapıyoruz. 17 Aralıkta yarışmayı düzenleyeceğiz. Bizim başvurularımız devam ediyor, bütün öğrencilerimize genel ödüllerimiz var genel merkezimizin de ödülleri var. Biz istiyoruz ki hem Ortaokul hem de lise düzeyinde bütün öğrencilerimiz bu yarışmaya katılsınlar.” dedi.

‘Bölgemizde Müslümanlığı dizayn etmeye çalışıyorlar’

Toplumda boşanmaların ve uyuşturucu kullananların had safhada olduğunu belirten Fevzi Çelik, “Artık insanlar bireyselleşiyor, fedakarlık ortadan kalktı, bölgemizde Müslümanları dizayn etmek anlamında birçok örgüt kullanılıyor. Bunun tek çaresinin bizim peygamber efendimizin hayatını en iyi şekilde öğrenip yaşantımıza yansıtmakla mümkün olacağını zannediyoruz. Eğer biz Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) hayatını iyi öğrenip, bunu da yaşantımıza aktarabilirsek bu bölgede yaşanan bütün olumsuzlukların üstesinden gelebileceğimize inanıyoruz.” diye konuştu.

‘Peygamber efendimizin misyonu kıyamete kadar devam edecek’

“Son zamanlarda bizimle Peygamber Efendimizin arasına mesafe koymak için birçok grupta ortaya çıktı. Peygamberimizin postacı olduğunu söyleyenler, işinin bittiğini söyleyenler yavaş yavaş Türkiye’de de boy göstermeye başladı.” ifadelerini kullanan Çelik, “Onlara karşılıkla peygamber efendimizin misyonun kıyamete kadar da devam edeceğini, kıyamete kadar onun bizim önderimiz olduğunu hem kendimiz yaşama hem de başkalarına anlatma bizim görevimiz olduğunu halkımıza duyurma anlamında bu yarışmalar yapıyoruz.” diye konuştu.

‘Müslüman elinden ve dilinden kimsenin zarar görmediği kişidir’

“Çocuk okulda ise bir çöpü atmanın komşu hakkına tecavüz olduğunu bilsin diyen Fevzi Çelik, “Peygamberimiz Müslüman elinden ve dilinden kimsenin zarar görmediği kişidir diyor. Biz kendi evimizdeyken işte alt komşumuz rahatsız olmasın diye ne kadar hassas davranmamız gerektiğini yine bu hadisten anlamamız lazımdır. Ben peygamber efendimizi kronolojik olarak çok iyi bileyim de ama benim komşum benden emin olmasın arkadaşlarım bende güvende olmasınlar tamamen son dönemlerde seküleşmenin bir yansımasıdır. Kapitalist dünya buna bizi ha bire zorluyor.” İfadelerini kullandı.

‘Ödüller Mekke’nın Fethi programında verilecek’

Yarışma ödülleri hakkında konuşan Çelik, “Ödül konusuna gelirsek bizim erkek ve kız kategorilerimiz ayrı ayrı yapılıyor, hem kızlar için hem de erkekler için ayrı ayrı birinciye tan altın ödülümüz var, ikinciler için yarım altın, üçüncüler içinde çeyrek altın ödülümüz ve mansiyon ödüllerimiz var. Genel merkezimizde her kategorinin birincisine 6 altın ikincisine 5 altın,  üçüncüsüne de 4 altın veriyor.  Şu anda “Liseli gençler peygamber efendimizin izinde” diye bir yarışma düzenleyeceğiz. Biz bu ödülleri aynı zamanda geleneksel olarak kutladığımızda “Mekke’nin Fethi” programında ödülleri dağıtacağız inşallah. Buradan da şimdiden herkesi Mekke’nin fethi programına davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER