Metrolife baner
Günak sağ reklam

Urfa SGK'dan taşeron açıklaması

​Şanlıurfa SGK’dan yapılan açıklamada taşeron yasası kapsamında kadroya alınacakların işlemlerinin daha hızlı ve sağlıklı yapılması adına, prim ve hizmet belgelerinin alt işverenlerince 9 Ocak 2018 tarihine kadar SGK’ya teslim edilmesi gerektiği belirtildi.

Urfa SGK'dan taşeron açıklaması
  • 02-01-2018 11:05

24 Aralık tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Taşeron Yasası konusunda Şanlıurfa Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) önemli bir açıklama yapıldı. Açıklamada yasadan faydalanacakların prim ve hizmet belgelerinin 9 Ocak 2018’e kadar SGK’ya teslim edilmesinin zorunlu olduğu ifade edildi.

SGK’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 
“Genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri, özel bütçe kapsamındaki idareler, düzenleyici ve denetleyici kurumlar, Sosyal Güvenlik Kurumları, kapsama dahil edilen diğer özel bütçeli kuruluşlar, İl Özel İdareleri, Belediyeler ile bağlı kuruluşları ve bunların üyesi olduğu Mahalli İdare Birliklerinde personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı ihaleleri ile alt işveren işçisi olarak 4 Aralık 2017 itibariyle çalışanların kamuda sürekli işçi kadrosuna veya işçi statüsüne geçirilmesine ilişkin düzenlemeleri içeren 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname, 24 Aralık 2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanmıştır.

Getirilen düzenleme ile kapsama giren kurum, kuruluş ve şirketlerde personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı ihaleleri ile alt işveren işçisi olarak Kurumumuza bildirimleri yapılan 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesi birinci fıkrası (a) bendi kapsamındaki sigortalıların kamuya sürekli işçi kadrosuna veya işçi statüsüne geçişlerindeki iş ve işlemlerin geciktirilmeksizin, zamanında doğru ve sağlıklı bir şekilde yapılmasını teminen, söz konusu sigortalılara ilişkin 2017 yılı Aralık ayına ilişkin aylık prim ve hizmet belgelerinin alt işverenlerince 9 Ocak 2018 (dahil) tarihine kadar Kurumumuza verilmesi önem arz etmektedir.

İlgililere saygıyla duyurulur.”HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER