Toplumdaki ‘Urfa’ Algısı Değişmeli

TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesi Yönetim Kurulu, yeni seçilen Şanlıurfa Tabip Odası Başkanı Dr. Eyüp Şelli’yi ziyaret etti.

Toplumdaki ‘Urfa’ Algısı Değişmeli

TÜMSİAD Şube Başkanı M. Sadık Sade ziyarette yaptığı konuşmada son zamanlarda sağlık alanında yaşanan sıkıntıların toplumun tüm kesimlerini mağdur ettiğini söyledi. Özellikle sağlık alanında yaşanan yolsuzluk iddialarının Şanlıurfa’nın itibarına da zarar verdiğini belirten Başkan Sade, “Şanlıurfa zaten sağlık alanında sıkıntıların had safhada yaşandığı bir şehirdir. Bizler iş dünyası olarak ilimizdeki özel hastanelerin sayısını ve oranını arttırmak için çaba sarf ederken mevcut özel hastanelerin kapanması veya resmi kurum anlaşmalarının iptal edilmesi Şanlıurfa’nın bu anlamdaki işini biraz daha zorlaştırmıştır. Doktor başına düşen hasta sayısı oldukça yükselmiştir. Kanser hastalarımız başta olmak üzere birçok hastamız büyük mağduriyetler yaşamaktadır. Özellikle özel hastanelerle ilgili kamuoyuna ve basına yansıyan yolsuzluk iddiaları aynı zamanda Şanlıurfa’nın imajına da zarar vermiştir. Şanlıurfa çiftçisi elektrik borçları sayesinde, sağlık camiası özel hastane yolsuzlukları ile, bazı ilçelerimiz telefon dolandırıcılığı ile zan altında kalmıştır. Belki birkaç kişinin yaptığı hata bütün bir camiaya ve şehre mal edilmekte, bu durum da Şanlıurfa’nın imajına zarar vermektedir. Şanlıurfa ile ilgili oluşan bu olumsuz algıyı ortadan kaldırmak için, resmi kurumlar, sivil toplum kuruluşları ve basın kuruluşlarımız bir araya gelmeli ve ilimizin itibarını hak ettiği noktaya taşımalıyız” dedi.

 

TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Şanlıurfa Tabip Odası Başkanı Dr. Eyüp Şelli yaşanan sıkıntıların tüm camiayı rahatsız ettiğini ve sürecin hızlı işletilerek olumsuz havanın bir an önce ortadan kaldırılması gerektiğini vurguladı. Sağlık alanında yaşanan sıkıntıların Şanlıurfa’nın tamamını ilgilendirdiğini söyleyen Dr. Şelli, “TÜMSİAD’ın duyarlılığını ve çalışmalarını yakından biliyorum ve takip ediyorum. Kapatılan hastanelerin tek mağduru o hastane çalışanları ve doktorlar değil, bütün bir Şanlıurfa’dır. Bugün özellikle Kanser hastaları ve yoğun bakım ünitesine ihtiyaç duyan hastalarımız başka illere gitmek durumunda kalmaktadırlar. Eğer varsa bazı yönetim hataları bir an önce çözülüp vatandaşın daha fazla mağdur edilmemesi gerekmektedir. Yanlışa ve suça bulaşanların arkasında duracak değiliz. Ancak geciken çözümlerin mağduriyetleri daha da arttırdığını düşünüyoruz. Bu konuya duyarlı tüm kesimlerin bir araya gelmesi ve ortak bir akılla çözüm bulması gerekmektedir. Tek tesellimiz yakın zamanda açılacak olan 800 yataklı Devlet Hastanemizdir. Türkiye’nin en modern hastanelerinden birisi olacak bu hastanemizin açılması Şanlıurfa’nın işini biraz daha kolaylaştıracaktır” şeklinde konuştu.


Editör:

HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER