BEYAZGÜL

“Şanlıurfa Geleceğini Arıyor” çalıştayı yapıldı

TÜMSİAD’ın organize ettiği ve diğer STK’larında katılımı ile “Şanlıurfa Geleceğini Arıyor” çalıştayı Şanlıurfa’nın sanayi alanındaki konuları ele alındı.

“Şanlıurfa Geleceğini Arıyor”  çalıştayı yapıldı

Haber: Mehmet Halhalli

 Bir önceki gün bir otelde gerçekleşen Şanlıurfa Geleceğini Arıyor” çalıştayı ile Şanlıurfa sanayisini daha iyi yerlere getirmek, sorun ve sıkıntıları gidermeyi hedeflendi. Bugün yapılan Çalıştaya Şanlıurfa Vali yardımcısı Uğur Sezer,  Şanlıurfa AK PARTİ Milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri, Mehmet Akyürek, Eşref Fakıbaba, Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltın, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdülkadir Acar, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, TÜMSİAD Başkanı Mehmet Sadık Sade, ASKON Şube Başkanı Orhan Şahin, MÜSİAD Şube Başkanı Mehmet Çalışkan ve diğer STK başkan ve üyeleri katıldı.

4 saat süren çalıştayın ardından basın mensupları ile bir toplantı düzenlendi. Düzenlenen Basın toplantısında konuşan TÜMSİAD Başkanı Mehmet Sadık Sade, Şanlıurfa üçüncü Organize Sanayi Bölgesinin alt yapısını ele aldıklarını ve Şanlıurfa sanayisi ile ilgili sorun ve sıkıntıların görüşülüp çözüm bulmaya çalıştıklarını bu neticede şehir dışında bulunan yatırımcıların Şanlıurfa’ya olan yatırımlarının önünü açmayı hedeflediklerini söyledi.

'Şanlıurfa Sanayisi ile ilgili önemli kararlar aldık’

“Bugün Şanlıurfa’mızda bir ilki gerçekleştirdiklerini belirten TÜMSİAD Başkanı Mehmet Sadık Sade, “Şanlıurfa’da Sanayi Çalıştayı’nı organize ettik. 4 saat süren çalıştayımızda Şanlıurfa’nın sanayisi için istişare yaptık, bazı önemli kararlar aldık. Bu kararların takibini de biz STK’lar olarak yapmaya devam edeceğiz. Artık Şanlıurfa eski Şanlıurfa değil. STK’larımız birlik ve beraberlik içinde Şanlıurfa’nın bütün sorunlarına ve çözüm önerilerine siyasilerle, bürokrasilerle oturup istişare yapıp, sadece istişare yapmakla kalmayıp bunun sonuçlarıyla ilgili de takibini yapacaktır.” dedi.

‘Şanlıurfa Sanayisi için Çalıştaylarımız devam edecektir’

Bu tür çalıştayların devam edeceklerini dile getiren Mehmet Sadık Sade, “Her üç ayda bir bu çalıştaylarımız farklı konularla tarım olsun, turizm olsu, yerel yönetimler olsun bu tür başlıklarla bu çalıştaylarımız devam edecektir. Sadece bugün Şanlıurfa’nın sanayisini ele aldık. Her çalıştayımızın gündemi farklı olacak. Gündem maddelerini çoğaltarak çalıştayı boğmak istemiyoruz. Birkaç gündem maddesi ile en azından bunlar çözüldükten sonra diğer çalıştaylarda farklı gündem ile istişaremizi yapacağız.” diye konuştu.

‘Sanayi’yi ilgilendiren bütün konuları ele aldık’

“Üçüncü OSB’nin altyapısının ihalesinin yapılması, içme suyunun ihalesinin yapılması, Mürşitpınar’a devlet demir yolunun bağlanması, sanayicilere destek veren kurumların düzeltilmesi, İŞKUR olsun, KOSGEB olsun, bu tür konuları gündeme aldık.” diyen Sadık Sade, “Zaten bu yatırım ve destek paketinden sonra tüm STK başkanlarımızla beraber bizler de aynısı yapıyoruz. Dışarıdan yatırımcı getiriyoruz, Avrupa’da olsun, yurtiçinden olsun yatırımcılarımızı getiriyoruz. Buradaki yatırımcılarımızı Kalkınma Ajansı olsun, Kırsal Kalkınma olsun, bunlar sunumlar yapıyor. Bunlara yatırım fırsatlarını anlatıyorlar. Bunların projelerinin takibini de biz yapıyoruz. Bizim hedefimiz artık sanayileşmiş bir Şanlıurfa’yı görmek, bunun içinde eskiden yürüyorduk, şimdi koşarak devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

 


Editör:

HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER