Özel Celal Çiftçi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nde heyecanlı başlangıç

Özel Celal Çiftçi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılına görkemli bir açılış töreni ile başladı.

Özel Celal Çiftçi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nde heyecanlı başlangıç
  • 19-09-2017 08:43

Hasan Ray/Şanlıurfa OLAY

ŞANLIURFA’DA özel okul sektörüne yeni bir anlayış getiren Özel Celal Çiftçi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi  2017-2018 eğitim-öğretim yılına düzenlenen açılış töreniyle başladı.Törende bir konuşma yapan Şirketler Genel Koordinatör Dilek Çiftçi, Yeni bir eğitim öğretim yılına başladığımız bu günde okulumuza yeni kayıt olan öğrencilerimize, öğretmenlerimize hoş geldiniz diyorum; yeni öğretim yılının huzurlu, güvenli ve kardeşlik ortamı içinde geçmesini temenni ediyorum” dedi.

Sizler bizler için çok önemlisiniz

Dilek Çiftçi, “Görüyorum ki aramıza yeni arkadaşlar katıldı. Sizlerden yeni arkadaşlarınızı sevgiyle kucaklamanızı istiyorum. Bugün bizler ve sizleri buluşturan okul hayatımızdır. Okul bireylerin hayat standartını  bilgi ve becerilerle donatarak, meslek sahibi olmalarına olanak sağlıyor. Aynı zamanda toplumun yapısını , insan ilişkileri bireysel ve toplumsal sorumluluklarını, kültürel maddi ve manevi değerlerini öğretim kurumları olarak öğrencilerine aktarmaktadır. Eğitim sistemimiz fikri hür, vicdani hür, irfanı hür nesillerin dengeli, sağlıklı, gelişmiş bir kişiliğe ve karaktere sahip olmayı, huzur ve barış içerisinde hoşgörü ve adalet anlayışı içerisinde bir arada yaşama kültürünü amaçlamaktadır.Bizler Özel Celal Çiftçi Anadolu Sağlık Meslek lisesi olarak siz değerli öğrencilerimize eğitim ve öğretimi gerekli vizyon ve gerekse de misyon olarak yüklenmiş kaliteli eğitimi aktarmak adına idealist öğretmen kadromuzla standartlarımızı yükselterek bir eğitim ve öğretim yılını amaçlamaktayız.Değerli öğrencilerimiz sizler bizler için çok önemlisiniz. Sizler geleceğin yetişkinleri ve bu cennet vatanının gerçek sahiplerisiniz. Bu her bir karış toprağı şüheda fışkıran bu vatan sizlere emanettir. Bu emanete sahip çıkmak için de bugünden yarınlara yatırım yapmak zorundasınız. Birbirinize saygıda kusur etmeyecek, hak ve hukuklarınıza riayet edecek, erdemli ve ahlaklı çalışarak, ötekileştirmeden, kutuplaştırmadan, ayrıştırmadan ve farklılıklarımızı zenginlik bilerek üretebilen, sorgulayabilen, kararlı duruş sergileyebilen gerekirse dini, vatanı, bayrağı ve milleti için ölümü göze alan nesiller olduğunuzu 15 Temmuz’da milletçe yazdığımız destanda tüm Dünya’ya kanıtladınız. 15 Temmuz’da darbelere geçit vermeyerek hem canınızı hem de yüreğinizi bu mübarek bu mübarek vatan için ortaya koydunuz” ifadelerini kullandı.

Sağlık sektörü hızla büyüyor

Yönetim Kurulu Başkanı Celal Çiftçi ise, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının başlamasıyla büyük coşku ve heyecanı içerisinde olduklarını söyledi. Celal Çiftçi, Sağlık sektörünün hızla büyüdüğünü, bu alanda yetişmiş elemana ihtiyacın her geçen gün artığını 2012 yılında eğitim öğretime açılan Özel Celal Çiftçi Sağlık Meslek Lisesi’nin Şanlıurfa’nın en kaliteli okullar arasında olduğunu dile getirdi.Kentin ihtiyacı olan eğitilmiş insan gücünün okullarında yetiştirildiğini ifade eden Çiftçi, “”Ülkemizin geleceği olan çocuklarımız 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılına başlamış bulunmaktadır. Değerli eğitimcilerimizin, üstün görev anlayışı ve sorumluluk şuuruyla, bu kutsal görevlerini her zaman olduğu gibi bu yıl da severek yerine getireceklerine içtenlikle inanıyorum. Eğitimle,sadece mesleki ya da akademik anlamda başarılı bireyler değil, aynı zamanda değerleriyle kuşanmış bir ruh güzelliğine sahip nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz. Geleceğimizin teminatı tüm öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin 2017-2018 eğitim öğretim yılını içtenlikle kutluyor, sağlıklı ve başarılı bir eğitim öğretim yılı dileklerimle sevgilerimi sunuyorum."

 

 

 

 

 

 

 

 HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER