Celal Çiftçi ASML’den TEOG tercihlerinde rehberlik hizmeti

Milli Eğitim Bakanlığı\'nın TEOG tercih ve yerleştirme takvimi açıklandı.

Celal Çiftçi ASML’den TEOG tercihlerinde rehberlik hizmeti

Haber:Ayetullah Yüksel

Celal Çiftçi ASML’den TEOG tercihlerinde rehberlik hizmeti

 

Milli Eğitim Bakanlığı'nın TEOG tercih ve yerleştirme takvimi açıklandı. Yerleştirme puanları (YEP) 29 Haziran’da, yerleştirme sonuçları ise 8 Ağustos tarihinde ilan edilecek.Özel Celal Çiftçi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Yönetim Kurulu Başkanı Celal Çiftçi, tercih yapacak öğrencilere rehberlik hizmeti vereceklerini söyledi.

 

Özel Celal Çiftçi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Yönetim Kurulu Başkanı Celal Çiftçi konu ile ilgili yaptığı açıklamada, TEOG sınavından sonra  yerleştirmelerin de çok önemli olduğunu belirtti.Çiftçi, öğrencilerin mutlaka okullardan ve rehber öğretmenlerinden destek alarak tercihlerini yapmaları konusunda uyarıda bulundu.

\"\"

 

TEOG tercihleriyle ilgili yardım almak isteyen öğrencilere  Özel Celal Çiftçi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi olarak her türlü rehberlik hizmeti verilebileceğinin altını çizen Çiftçi, “Milli Eğitim Bakanlığı, tercih ve yerleştirme takvimini açıkladı. Bu takvime göre yerleştirme esas puanları 29 Haziran'da ilan edilecek. Yerleştirme işlemleri için tercihlerin alınması ise 15-25 Temmuz tarihleri arasında olacak. Bakanlık 8 Ağustos tarihinde ise yerleştirme sonuçlarını açıklayacak. Biz de okulumuzda tercih yapacak öğrencilere rehberlik hizmeti vermekteyiz " dedi.

 

Okullarında görevli sağlık meslek öğretmenlerinin de sınava giren öğrencilere hizmet vermeye hazır olduğunu belirten Celal Çiftçi, önemli olanın öğrencilerin kendi istekleri ve hayallerinin yanı sıra ileride iş garantisi olan bölümleri tercih etmeleri olduğunu söyledi.

 \"\"

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan 44 Soru-Yanıt

Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı TEOG hakkında  merak edilenleri 44 soru altında topladı. http://www.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2016_06/23014914_skasorulansorular.pdf adresinden 44 sorunun yanıtına yer verildi.
Soru: Öğrencilerin yerleştirmeye esas puanları (YEP) ne zaman, hangi adresten ilan edilecek?
Yanıtı: Öğrencilerin yerleştirmeye esas puanları, 29 Haziran 2016 tarihinde http://e-okul.meb.gov.tr
adresinde ilan edilecektir.
Soru: Yetenek sınavında başarılı olan bir öğrenci, herhangi bir güzel sanatlar lisesi veya spor lisesine kayıt olmak isterse, bu işlemi hangi tarihe kadar yapabilir?
Yanıtı: Yetenek sınavlarında başarılı olan öğrenciler, güzel sanatlar lisesi veya spor liselerine 22 Temmuz 2016 tarihine kadar kayıt yaptırabilecek.

 

Tercihler ne zaman?

Soru: Yerleştirme işlemleri için tercihler ne zaman, hangi adresten yapılacaktır?
Yanıtı: Yerleştirme işlemleri için tercihler 15 Temmuz 2016 tarihinden itibaren 25 Temmuz 2016 saat 17:00’ye kadar http://e-okul.meb.gov.tr adresinden yapılabilecek.
Soru : Yerleştirme işlemleri için evden bireysel olarak tercih yapmak isteyen öğrenciler nasıl bir yol izleyecek?
Yanıtı: Yerleştirme işlemleri için yapılan tercihler http://eokul.meb.gov.tr adresinden bireysel olarak yapılabilecektir. Tercih yapabilmek için, açılan tercih işlemleri ekranındaki «TERCİH YAPMAK İSTİYORUM» butonu seçilecektir.
Soru: Tercih işlemlerini bireysel olarak yapamayan öğrenciler nasıl bir yol izleyecek?
Yanıtı : Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu’nda yer alan “Yerleştirme Tercih Ön Çalışma Formu - Ek
1” doldurulup veli tarafından imzalanacak ve herhangi bir ortaokul müdürlüğüne teslim edilecektir. Okul müdürlüğü tercih işlemlerini bu forma bağlı kalarak veli adına yapacaktır. Okul müdürlüğü tarafından elektronik ortamda onaylanan tercih formunun iki nüsha çıktısı alınarak okul müdürlüğü yetkilisi ile veli tarafından imzalanacak; bir nüshası okulda saklanacak ve diğer nüshası veliye verilecektir.

 \"\"

En fazla kaç okul tercih edilebilir?

 

Yanıtı: Öğrenciler yerleştirme işlemleri için en fazla 25 okul tercihinde bulunabilecek
Soru: Tercih başvurularının başladığı 15 Temmuz 2016 tarihinden önce özel okullara kayıt yaptıran öğrenciler yerleştirme işlemleri için tercih yapabilir mi?
Yanıt: 30 Haziran - 14 Temmuz 2016 tarihleri arasında özel okullara kesin kayıt yaptıran öğrenciler, tercihte bulunamayacaktır. Kayıt işlemini yapan bu öğrencilere tercih ekranı açılmayacaktır. Bu öğrenciler okul değiştirmek isterlerse bu işlem yerleştirmeye esas nakil döneminde, nakil şartlarını taşıyanlar için mümkün olabilecektir. 


Editör:

HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET

EN ÇOK ÇALIŞAN ŞANLIURFA MİLLETVEKİLİ HANGİSİ